تولید نفت آمریکا در خلیج مکزیک متوقف شد

دسته: اخبار روز , اخبار نفت
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۹ تیر ۱۳۹۸

تولید نفت آمریکا در خلیج مکزیک متوقف شد

تولید نفت آمریکا در خلیج مکزیک پیش از رسیدن طوفان گرمسیری متوقف شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، تولیدکنندگان اصلی نفت آمریکا روز سه شنبه تخلیه سکوهای نفتی خلیج مکزیک را آغاز و تولید را در آنها متوقف کردند .این کار قبل از یک طوفان گرمسیری که در این هفته پیش بینی می شود، انجام شده است .
طبق مرکز ملی طوفان آمریکا، انتظار می‌رود یک طوفان گرمسیری در روز چهارشنبه یا پنجشنبه در این منطقه شکل بگیرد و در عرض شمال خلیج مکزیک به سمت غرب برود. این منطقه محل چندین تأسیسات تولید نفت و گاز است .
شرکت های چورون، رویال داچ شل، بریتیش پترولیوم و بی اچ پی گروپ در حال انتقال کارکنان خود از ۱۵ سکوی انرژی دریایی هستند. اکسون موبیل از نزدیک این طوفان را بررسی می‌کند تا میزان تحت تاثیر قرار گرفتن تاسیساتش را بسنجد .
قیمت نفت خام ۹۰ سنت معادل ۱٫۵ درصد بالا رفت و امروز در آسیا ۵۸٫۷۳ دلار در هر بشکه به فروش رسید. این کاهش پس از گزارش پایین آمدن ذخایر آمریکا در چهارمین هفته پیاپی صورت گرفت .
چورون در حال تخلیه ۵ سکو و توقف تولید در آنهاست. این سکوها عبارتند از بیگ فوت، بلایند فیت،جنسیس،تاهیتی و پترونیوس.
این شرکت نفتی آمریکایی همچنین کارکنان غیر ضروری خود را هم از ششمین سکو خارج کرده است .
شل اعلام کرد کارکنان غیر ضروری خود را در سکوهای اپوماتوکس، مارس ، الیمپوس و آرسا تخلیه کرده و تولید نفت را حدود ۲۵۳۵ بشکه در روز در سکوهای مارس و الیمپوس کاهش داده است. این شرکت انتظار حداقل تأثیر بر عملیات هایش را دارد .
بریتیش پترولیوم تخلیه ۴ سکو را آغاز کرده است: تاندر هورس، آتلانتیس، مد داگ و ناکیکا که بیش از ۳۰۰ هزار بشکه در روز معادل های نفتی تولید می کنند . طبق اداره اطلاعات انرژی آمریکا، خلیج مکزیک منبع ۱۷ درصد تولید نفت خام آمریکا و پنج درصد تولید روزانه گاز طبیعی است .
روز سه شنبه محققان طوفان در دانشگاه کلرادو پیش بینی کردند ۶ طوفان در راه است که دو تای آنها بادهایی با سرعت حداقل ۱۱۱ مایل در ساعت خواهند داشت .


نوشته شده توسط:پشتیبان - 6412 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A