اولويت بندي خطوط لوله نفت و گاز آغاجاري

دسته: اخبار روز , اخبار نفت , گاز
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

اولويت بندي خطوط لوله نفت و گاز آغاجاري

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی ” نفت ما ” ، مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري از شناسايي، ارزيابي ريسك و اولويت بندي خطوط لوله پر خطر و مستعد حادثه در اين شركت خبر داد.

مهندس ابراهيم پيرامون با اعلام اين خبر بيان كرد: با تلاش تيم كارشناسي متشكل از بخش هاي فني، عملياتي، بازرسي فني وHSE شركت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري، در راستاي جلوگيري از حوادث احتمالي و مخاطره آميز، كليه خطوط لوله رو زميني و زير زميني اين شركت بر اساس روش ارزيابي كيفي ريسك خطوط لوله، شناسايي، ارزيابي و در اولويت پايش و ايمن سازي قرار گرفتند.

مهندس پيرامون افزود: اين ارزيابي تحت چهار اولويت (Catastrophic . Sever . Major . Moderate ) بر مبناي شدت پيامد هاي انساني، مالي، زيست محيطي و اعتبار سازماني با هدف پايش و ايمن سازي و رفع خطرات احتمالي انجام شده است.

وی، با تشريح اقدامات صورت گرفته عنوان كرد: براساس بررسي هاي انجام شده توسط تيم كارشناسي، براي هر كدام از اولويت هاي چهار گانه اقداماتي در نظر گرفته شده كه مي توان به پايش و بازرسي هاي دوره اي، انجام اقدامات اصلاحي مناسب، ايمن سازي، تعمير و يا تعويض خطوط لوله پرريسك اشاره نمود.

مهندس پيرامون گفت: پايش و بازرسي دوره اي به نحوي انجام مي گردد كه در دوره هاي بازرسي، در صورت مشاهده مواردي از احتمال قوي بروز خطر و افزايش ريسك، مي توان با انجام اقدامات اصلاحي ميزان سطح ريسك را در آن محل كاهش داد.

مدير عامل شركت نفت و گاز آغاجاري بيان كرد: در اجراي اين برنامه كه با بيش از ٥٤٠ نفر ساعت كار كارشناسي انجام گرديد، دوره هاي بازرسي با مدت زمان سه ماهه، ماهيانه و حتي هفتگي پيش بيني شده كه اميدواريم با عزم راسخ همكاران در اجراي دقيق اين برنامه ها طبق اولويت بندي انجام شده، بتوانيم در راستاي كاهش حوادث و مخاطرات ايمني گام برداريم .

وي ضمن قدرداني از تلاش كليه كارشناساني كه در تدوين اين گزارش ها تلاش نمودند افزود: اين كار يكي از اقدامات لازم و شايسته در مجموعه شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب محسوب مي شود و بايستي نسبت به بروزرساني اطلاعات آن و رفع نواقص و انجام اقدامات لازم طبق اولويت هاي مشخص شده كوشا باشيم.


نوشته شده توسط:پشتیبان - 6412 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A