عراق تولید نفت از یک میدان نفتی را افزایش داد

دسته: اخبار روز , اخبار نفت
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

عراق تولید نفت از یک میدان نفتی را افزایش داد

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز ، تولید در میدان نفتی بزرگ قرنه غربی۱ عراق در جنوب این کشور به ۴۶۵ هزار بشکه در روز رسیده است. این افزایش تولید پس از تکمیل تاسیسات جدید فرآوری نفت خام و مخازن ذخیره نفت صورت گرفت.

مقاماتی که در میدان نفتی قرنه غربی۱ کار می کنند، در حاشیه مراسم رونمایی از تاسیسات جدید گفتند این میدان نفتی که توسط اکسون ساخته شده قبلا حدود ۴۴۰ هزار بشکه در روز تولید می‌کرد.

کارکنان خارجی اکسون در این مراسم حاضر بودند. آنها در دوم ژوئن، دو هفته پس از این که اکسون حدود ۶۰ نفر را از این میدان خارج کرد و به دبی فرستاد، بازگشتند.

این تخلیه نیروها چند روز پس از بیرون رفتن کارکنان غیرضروری آمریکا از سفارت این کشور در بغداد صورت گرفت که نتیجه تهدید ایران بود.

مقامات این میدان نفتی عراقی گفتند کارکنان خارجی اکسون که شامل مدیر و مهندسان ارشد می شدند پس از توافق عراق برای اعمال اقدامات امنیتی بیشتر در این میدان نفتی بازگشتند. این اقدامات شامل به کارگیری پلیس و نیروهای مسلح بیشتر می شود.

مقامات و مدیران اکسون خبرنگاران را به داخل میدان نفتی قرنه غربی یک همراهی کردند در حالی که خودروهای زرهی و سربازان ارتش عراق در دروازه های این تاسیسات مستقر بودند.

تاسیسات جدید فرآوری نفت خام با ظرفیت کل ۱۵۰ هزار بشکه نفت در روز ، یک واحد جداسازی آب و نفت و ۵ مخزن ذخیره نفت فعالیت های آزمایشی خود را در روز دوشنبه آغاز کردند. این پروژه های جدید به تقویت تولید در این میدان نفتی تا ۴۹۰ هزار بشکه در روز کمک می‌کنند.

عراق کمی بیش از ۴٫۵ میلیون بشکه در روز تولید دارد که کمتر از ظرفیت کل ۵ میلیون بشکه در روز این کشور است.  این عراق از توافق کاهش تولید بین اروپا و سایر تولیدکنندگان از جمله روسیه پیروی می‌کند تا از قیمت نفت حمایت شود.


نوشته شده توسط:پشتیبان - 6412 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A