نفت، بچه سر راهی

دسته: اخبار روز , اخبار نفت
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۲ خرداد ۱۳۹۸

نفت، بچه سر راهی

سعید ساویز | تحلیلگر

 بر بالای صفحه نوشته شده است: سال رونق تولید ملی.

متن اتوماسیون ارسالی به تمام روسای واحدها حاوی این پیام است که تمامی بخش نامه های قبلی در خصوص متوسط سقف اضافه کاری باطل است و باید اضافه کاری ها از این پس با سقفی پایین تر از قبل پرداخت شود.

 چندی پیش بخش نامه ای دیگر از سوی وزیر شرکت های اصلی را ملزم کرده بود که، بخش مهمی از هزینه های ترابری و خدمات به کارکنان را تا ۶۰ درصد هزینه های سال ۹۶ کاهش دهند.

البته این بخش نامه دومین بخش نامه وزیر از این دست است که گویا آخرین آن نیز نخواهد بود.

 تغییر در سیستم محاسباتی مالیات  بر حقوق باعث شده است تا بخشی از کارمندان نفت که حقوق و مزایاشان از یک سقف مشخص اندکی افزایش یافته بود با یک روند کاهشی مواجه شوند و حقوق امسالشان از حقوق پارسالشان کمتر شود.

 بخش عمده و مهمی از خدمات پزشکی ارائه شده به کارمندان نفت بسیار خزنده و نامحسوس حذف شده است، چیزی که بسیاری حتی از آن مطلع نشده اند. گویا بر اساس آمار نفتی ها سالم تر شده اند.

 با توجه به شرایط اقتصادی موجود، فرسوده شدن صنعت نفت در همه جوانب، تورم و گرانی ها منطق وزارت نفت برای اقدامات اخیر چیست؟ پیشنهاد و طرح جایگزین بای این کاهش ها کجاست؟

آیا کار از سال پیش ۴۰ درصد کمتر شده است؟ آیا کارمندان نفت از دهه ۸۰ کمتر مریض می شوند؟ منطق کاهش سفره نفتی ها در روزهای اخیر چیست.

 ابزار به شدت فرسوده شده، امکانات برای تعمیر رو نگهداری اندک است، نفتی ها با چنگ و دندان در حال حفظ تولید هستند، در بسیاری از جاها از حد استاندارد پایین تر آمده ایم و به این کار همزاد با خطر عادت کرده ایم.

 اگر خط لوله ای منفجر می شود به سرعت به دنبال مقصر می گردند و چند سرپرستی که از جایی حمایت نمی شوند بر کنار می کنند.

 رگ سفید را یادتان هست؟ در موقع صرف غذا دچار حادثه شد، چون همه برای ناهار به رستوران رفته بودند، وقتی در تهران شیرینی و بیسکویت روی میز مدیر حذف می شود در منطقه نان و آب نیروی عملیاتی و نیروی وابسته به پیمانکار حذف می شود.

 بخشی از میادین در تولید،دارای کنترل مکانیزه نیست و به صورت انسانی کنترل می شود. پول پیمانکاران ترابری و خدمات مدت هاست پرداخت نشده، پیمانکار مدت هاست پول پرسنل خود را نداده است.

  آیا دولت محترم خطر بروز حادثه به دلیل کمبود امکانات و فرسودگی را احساس می کند؟

 اگر کار در نفت کمتر شده است و یا به کارکنان نفت نیازی نیست دیگر این رودربایستی برای چیست؟ حضور کارمندان در نفت را دل بخواهی کنید و البته آنگاه این با سطح امکاناتی که در اختیارشان قرار دادید متناسب خواهد شد.


نوشته شده توسط:پشتیبان - 6412 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A