تولید میدان نفتی آذر چقدر بود؟

دسته: اخبار روز , اخبار نفت
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

تولید میدان نفتی آذر چقدر بود؟

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی ” نفت ما ” ،مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از تولید تجمعی افزون بر ۲۰ میلیون بشکه نفت خام از میدان مشترک آذر از ابتدای تولید تاکنون خبر داد.

 تورج دهقانی، مدیرعامل شرکت متن از تکمیل تأسیسات میدان نفتی آذر ۲ ردیف مجزا در سال جاری خبر داد و گفت: با این اقدام تولید از این میدان مشترک به روزانه ۶۵ هزار بشکه نفت خام خواهد رسید.

به گفته وی، همزمان با تکمیل فعالیت های باقیمانده اجرایی، عملیات پیش راه‌اندازی تأسیسات این واحد نفتی با هدف تسریع در بهره‌برداری و تقلیل دوره عملیات پیش راه‌اندازی این سایت نفتی در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته وی، تیم تخصصی که سابقه‌ فعالیت های مشابه در سایر پروژه‌های نفتی و گازی را در کارنامه خود دارند، در سایت میدان نفتی آذر مستقر و مشغول انجام فعالیت های مربوطه هستند.

دهقانی ابراز امیدواری کرد: چند ماه آینده با تکمیل فرآیند ساخت کالاهای باقیمانده و انتقال آن به این میدان، اهداف مربوط به توسعه میدان نفتی آذر به سرانجام برسد.

میدان نفتی آذر یکی از میدان‌های نفتی ایران که در شرق شهرستان مهران استان ایلام واقع شده‌است. مخزن این میدان با میدان نفتی بدرای کشور عراق مشترک بوده و در امتداد شمال غربی میدان مستقل چنگوله واقع شده، این میدان دارای ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون بشکه نفت خام درجا است و میزان نفت قابل استحصال از این میدان ۴۰۰ میلیون بشکه نفت برآورد می‌شود.


نوشته شده توسط:پشتیبان - 6412 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A