چین عوارض واردات گاز طبیعی مایع از آمریکا را افزایش داد

دسته: اخبار روز , گاز
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

چین عوارض واردات گاز طبیعی مایع از آمریکا را افزایش داد

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، چین روز دوشنبه اعلام کرد عوارض بر واردات گاز طبیعی مایع از آمریکا را افزایش می‌دهد. این اقدام تعداد محموله‌های گاز طبیعی مایع آمریکا به چین را کاهش می‌دهد. چین بالاترین سرعت افزایش واردات سوخت را در جهان دارد.

در سال جاری تنها دو کشتی حامل گاز طبیعی مایع از آمریکا به چین رفته اند. در حالی که طی ۴ ماه اول ۲۰۱۸، قبل از آغاز جنگ تجاری ۱۰ ماهه، تعداد این کشتی ها به ۱۴ می رسید.

 روز دوشنبه چین اعلام کرد عوارض بر گاز طبیعی مایع را ۲۵ درصد از ابتدای ژوئن نسبت به ۱۰ درصد فعلی بالا میبرد.

 این اقدام در تلافی افزایش عوارض بر ۲۰۰ میلیارد دلار کالاهای چینی از ۱۰ درصد تا ۲۵ درصد توسط آمریکا صورت گرفت.

 بین فوریه ۲۰۱۶ وقتی آمریکا صادرات گاز طبیعی مایع را آغاز کرد و جولای ۲۰۱۸ وقتی جنگ تجاری آغاز شد، چین سومین خریدار بزرگ محموله های سوخت آمریکا بود. در سال جاری تا حالا چین حتی در ۱۵ رتبه اول هم قرار نگرفته است.

 استفان کامستاک،  مدیر موسسه پترولیوم آمریکا گفت:« عوارض تلافی‌جویانه دورنمای سرمایه گذاری گاز طبیعی مایع آمریکا را تضعیف می‌کند، به کارگران آمریکایی آسیب می رساند و به نفع رقبای خارجی آمریکاست».

 آمریکا در حال حاضر سریعترین رشد را در صادرات گاز طبیعی مایع در جهان دارد و انتظار می رود در ۲۰۱۹ بین سه کشور اول صادر کننده پس از قطر و استرالیا قرار بگیرد. چین دومین وارد کننده گاز طبیعی مایع در جهان پس از ژاپن است.

 آمریکا و چین وضع عوارض بر کالاهای یکدیگر را در جولای ۲۰۱۸ آغاز کردند. با بالا گرفتن درگیری، چین گاز طبیعی مایع را در ماه اوت سال گذشته به لیست عوارض اضافه کرد و در سپتامبر ۱۰ درصد عوارض بر آن  وضع کرد.


نوشته شده توسط:پشتیبان - 6412 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A