روسیه و اوپک نهاد رسمی ایجاد نمی‌کنند

دسته: دسته بندی نشده
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۳ بهمن ۱۳۹۷

به نقل از رویترز، اوپک و متحدانش از جمله روسیه از ترس قانون  ضد کارتل آمریکا برای صنعت نفت، از ایجاد یک نهاد رسمی حداقل روی کاغذ منصرف شدند .
در پیش نویس سند ایجاد یک اتحاد جدید در ژانویه ۲۰۱۹ ،هیچ اشاره ای به مسائل حساس مثل قیمت نفت، سهم بازار و کاهش تولید نشده است .
اوپک و روسیه از ۲۰۱۷ برای حمایت از قیمت نفت، تولید خود را کاهش داده اند. آنها قراردادی در دسامبر ۲۰۱۶ بستند که مورد انتقاد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قرار گرفت .
یک کمیته از مجلس آمریکا هفته گذشته قانونی تصویب کرد با عنوان « قانون نه به کارتل های تولید و صادرات نفت » یا نوپک .
در پیش نویس این اتحاد آمده است که اوپک و روسیه در نشست ۱۷ و ۱۸ آوریل در وین در مورد ایجاد یک «مکانیزم» صحبت می‌کنند نه یک «سازمان». آنها به دنبال ایجاد اتحاد بین کشورهای تولید کننده نفت هستند .
هدف این اتحاد این‌گونه توصیف شده است :« یک سطح مذاکره بین دولتی برای تسهیل گفتگوها و تقویت بیشتر همکاری در سیاست گذاری ها با هدف ارتقاء ثبات بازار نفت» .
طبق این سند، با ارتقاء تفاهم بیشتر بین اعضای بازار انرژی و گفتگوی دائم بین کشورهای تولید کننده نفت، می توان به این اهداف رسید .
روسیه عضو اوپک نیست ولی گفته می‌شود قصد دارد به صورت دائم به این سازمان بپیوندند. اوپک و روسیه روی هم ۴۰ درصد نفت جهان را تولید می کنند .
ایده ایجاد سازمانی متشکل از کشورهای عضو اوپک و غیر عضو، پس از آن مطرح شد که تلاش های مشترک برای ثبات قیمت نفت به نتیجه رسید .
در پیش نویس این سند، دو بار در سال دیدار وزرای انرژی کشورها و نشست منظم متخصصان فنی پیش بینی شده است .

منبع: تسنیم


نوشته شده توسط:پشتیبان - 6412 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال