تجاری سازی فناوری تولید محصولات شیمیایی از نفت در آرامکو

دسته: اخبار روز , دولت و مجلس , سر تیتر اخبار
12 دیدگاه
پنج شنبه - ۱۱ بهمن ۱۳۹۷

آرامکو یک توافقنامه توسعه و همکاری مشترک با شرکت های اکسنس (Axens) و تکنیپ-اف.ام.سی (TechnipFMC)، برای شتاب بخشیدن به توسعه و تجاری سازی فناوری تبدیل کاتالیستی نفت خام به محصولات صنایع شیمیایی (CC2C) امضا کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی ترید عربیا، شرکت سعودی آرامکو به تازگی و از طریق زیرمجموعه تحت مالکیت کامل خود موسوم به سعودی آرامکو تکنولوژیز (Saudi Aramco Technologies)، یک توافقنامه توسعه و همکاری مشترک (JDCA) را با شرکت های اکسنس (Axens) و تکنیپ-اف.ام.سی (TechnipFMC)، برای شتاب بخشیدن به توسعه و تجاری سازی فناوری تبدیل کاتالیستی نفت خام به محصولات صنایع شیمیایی (CC2C) امضا کرد.

فناوری یادشده قابلیت آن را دارد که با تبدیل بیش از ۶۰ درصد یک بشکه از نفت خام به محصولات شیمیایی، راندمان و میزان تولید این محصولات را به میزان چشمگیری افزایش دهد. توافقنامه اخیر با هدف دستیابی به آمادگی تجاری (commercial readiness) برای عملیاتی کردن فناوری CC2C تا سال ۲۰۲۱ میلادی امضا شد.

این فناوری نفت خام را مستقیما به محصولات شیمیایی تبدیل می کند. موضوعی که چند فرآیند با مصرف انرژی بالا (energy-intensive) را حذف و جریان تولید محصولات با ارزش افزوده بالایی را که قادر به تولید مقادیر زیادی محصولات شیمیایی در کنار ایجاد گاز گلخانه ای کمتر است؛ ایجاد می کند.

امین ناصر، مدیر عامل سعودی آرامکو، گفت: این گام مهم دیگری در راستای تلاش ما به منظور توسعه فناوری های نوآورانه ای است که ارزش هر بشکه نفت خام تولیدی را به بیشینه خود می رساند.

وی ادامه داد: اهمیت نفت به عنوان خوراک پتروشیمی به طور فزاینده ای رو به افزایش است. این همکاری راهبردی با استفاده از تازه ترین فناوری ها و با هدف تامین تقاضای رو به رشد برای محصولات پتروشیمی صورت می گیرد.


نوشته شده توسط:پشتیبان - 6412 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۱
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A