تشکر و قدرادنی یکی از زیباترین خصیصه های ممکن است…

دسته: اخبار فدراسیون , دسته بندی نشده , ویژه های خبری
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۶ دی ۱۳۹۷

نافع‌ترین دانایی آن است که به کار بسته شود.

                                                                                                     ( امام علی)

آن چه که ما انسان‌ها را از هم متمایز می‎‌نماید بی شک نوع تفکر به زندگی، کار و تلاش و در ادامه آن، عمل بدان است.

در روایات بسیاری، عالم و دانشمند مورد احترام قرار گرفته و به ارج نهادن آن سفارش گردیده است. عالم در لغت، فرد دانا وآگاه به مطالب یک موضوع و یا گزاره‌های یک رشته علمی است، لیکن در لسان روایات به فردی عالم گفته می‌شود که اهل عمل به علم خود نیز باشد. اگر فردی عامل به علم خویش بود، نگاه به چهره او عبادت می‌شود و مداد او از خون شهیدان با فضیلت‌تر می‌گردد.  امیرالمؤمنین علی علیه السلام می فرماید: «اَلْعالِمُ مَنْ شَهِدَتْ بِصِحَّةِ أقْوالِهِ أفعالُهُ؛ عالم کسی است که رفتار او راستی گفتارش را تصدیق کند.»

فرصت مغتنمی فراهم شد تا با همت فدراسیون صنعت نفت و انجمن صنفی مهندسین پلیمر و شیمی ایران و با همکاری هلدینگ خلیج فارس، از زحمات و تلاش مدیری اهل عمل، صادق و سالم در عرصه مدیریت پتروشیمی کشور قدردانی شود.

جناب آقای نژادسلیم در یازدهم مهرماه ۱۳۳۱ در شهر اردبیل به دنیا آمد و تا دوران دیپلم در همان شهر زندگی کرد. سپس برای خدمت سربازی به روستایی از توابع زنجان رفت و با شرکت در کنکور سراسری موفق شد در رشته­ مهندسی شیمی دانشگاه تهران قبول شود. او توانست دوران کارشناسی را در حداقل زمان ممکن به اتمام برساند. پس ‌از آن وارد دانشگاه صنعت نفت آبادان شد و به بورسیه پتروشیمی درآمد. در این دانشگاه او ارتباط صنعت و دانشگاه را به‌ خوبی لمس کرد و توانست پس از پایان تحصیلاتش با موفقیت به استخدام پتروشیمی درآید.

مهم‌ترین درس زندگی از نگاه ایشان

من در زندگی پایه کار خود را بر توکل، تفکر و تلاش گذاشته‌ام و معتقد هستم که اگر در زندگی یا کار، یکی از اضلاع این مثلث را در نظر نگیرم، با مشکل روبه‌رو می‌شوم. ابتدا باید به خدا توکل کنیم، سپس باید از عقل خود استفاده کنیم و تفکر را پیشه کار خود قرار دهیم، بعد باید تلاش کنیم و برای رسیدن به اهداف خود تمام سعی‌مان را به کار گیریم؛ در واقع فکر و تلاش را زیر چتر توکل بگیریم.

 توصیه به جوانان

به جوانان توصیه می‌کنم که کتاب «انتخاب بهتر» را بخوانند و به اصول مدیریتی مسلط شوند.

جناب آقای مهندس نژاد سلیم از مدیرانی است که به کار تیمی اعتقاد کامل دارد و این تفکر یکی از مباحث مهم در کار تشکیلاتی است که موجبات نظم در سیستم را فراهم می‌‎سازد، منظور از نظم هر چیزی در جای خود قرار گرفتن نیست، بلکه هم نوایی و هم آوایی ضرورت و اولویت کار تشکیلاتی است.

مدیران و مسوولین دغدغه مند، قطعاً مسائل و مشکلات را کشف و حل خواهند کرد و این ضرورت ( اهل عمل بودن و کار تشکیلاتی ) باید مورد تاکید و توجه همه کسانی باشد که در راس امور هستند.

 


نوشته شده توسط:IFOI - 180 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۲
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A