۳ مزیت ساخت واحد تولید خوراک Co/ افزایش تولید و سودآوری زنجیره ایزوسیانات ایران

دسته: انجمن صنفی کارفرمایی صنایع پتروشیمی
یک دیدگاه
دوشنبه - ۱۲ آذر ۱۳۹۷

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی به نقل از پتروشیمی کارون، «علیرضا صدیقی‌زاده» با بیان اینکه پتروشیمی کارون تولیدکننده دو محصول استراتژیک TDI و MDI بوده که یکی از خوراک‌های اصلی آن گاز منواکسید کربن Co است، گفت: تأمین کننده اصلی خوراک Co در سالهای اخیر پتروشیمی فن‌آوران بوده و تمامی تلاش خود را در تزریق خوراک به پتروشیمی کارون، به کار برده است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون با اعلام اینکه از بدو تاسیس تا کنون پتروشیمی فن‌آوران به طور میانگین ۶۰ درصد از نیاز Co پتروشیمی کارون را تامین کرده است، تصریح کرد: این کمبود خوراک ما را بر آن داشت که درکنار میزان خوراک تولیدی از سوی پتروشیمی فن‌آوران، واحد تولید هایکو احداث کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه هدف از ساخت واحد جدید هایکو تولید حداکثری و دستیابی به ظرفیت اسمی تولید در پتروشیمی کارون است، اظهار داشت: پیش بینی می‌شود با اجرا و بهره‌برداری از این طرح در مدت زمان ۳۰ ماهه، پتروشیمی کارون بتواند به نهایت تولید محصولات استراتژیک و با ارزشی همچون TDI و MDI برسد.

وی با یادآوری اینکه یکی از مهمترین اهداف پتروشیمی کارون در بلندمدت، همکاری و استفاده از تمامی ظرفیت و محصول تولیدی پتروشیمی فن آوران به عنوان یار همیشگی پتروشیمی کارون در تامین خوراک CO منواکسید کربن است، در خصوص ویژگی زیست محیطی واحد هایکو هم توضیح داد: تأثیر واحد CO هایکو در بحث HSE و مسائل زیست محیطی است، بیان کرد: با بهره‌برداری واحد هایکو میزان توقف خطوط تولیدی پتروشیمی کارون به حداقل کاهش یافته و این امر موجب کاهش مخاطرات در عدم پایداری تولید و آسیب رسیدن به کاتالیست ها و دیگر عوامل مربوطه شده و در نهایت مشکلات رسیدن به ظرفیت اسمی کارخانه برطرف خواهد شد.

مدیرعامل پتروشیمی کارون در پایان خاطرنشان کرد:ایجاد واحد هایکو موجب افزایش تولید و کاهش هزینه‌های جذب نشده خواهد شد و درنهایت با بهینه شدن مصارف کاتالیست و دیگر مواد، هزینه تمام شده تولید پتروشیمی کارون کاهش یافته و سوددهی این شرکت پتروشیمی افزایش می‌یابد.

در همین حال، «حسین رفیع زاده» مدیر پروژه‌های سرمایه‌ای پتروشیمی کارون اخیرا از آغاز ساخت واحد استراتژیک هایکو به منظور تولید گاز منواکسید کربن و هیدروژن در راستای تامین خوراک پایدار پتروشیمی کارون خبر داده است.

قرارداد این پروژه از مردادماه سال ۱۳۹۷ وارد فاز اجرایی شد و هم اکنون طراحی پایه آن در مرحله پایانی بوده و متعاقبا طراحی تفصیلی و خرید تجهیزات اصلی پروژه آغاز خواهد شد.

«سیدعلی حسینی» سرپرست برنامه‌ریزی و توسعه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس هم پیشتر از ساخت طرح تامین خوراک CO پتروشیمی کارون با هدف بی نیازی واردات خوراک از پتروشیمی فن آوران خبر داده بود.


نوشته شده توسط:پشتیبان - 6412 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۳
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A