گزارشی موجز از پروژه همکاری آموزش دوگانه شغلی ایران و آلمان …

دسته: اخبار بین الملل , اخبار روز , اخبار فدراسیون , سر تیتر اخبار
11 دیدگاه
دوشنبه - ۱۲ آذر ۱۳۹۷
گزارشی موجز از کارگاه دو روزه در اتاق بازرگانی ایران و آلمان …
پروژه همکاری آموزش دوگانه شغلی ایران و آلمان، پروژه مشترکی است که بین بنیاد SBH ، اتاق بازرگانی و سازمان فنی‌وحرفه‌ای کشور اجرا می‌شود.
مدرس این دوره، آقای کینگبیل جورگن (JUERGEN KLINGBEIL) از کشور آلمان به‌منظور انتقال تجربیات حول فعالیت‌های مشترک اتاق بازرگانی و مراکز آموزشی در ایران حضور دارند. کشور آلمان، رمز موفقیت اقتصادی خود را در داشتن نیروی متخصص با بازدهی بالا در مشاغل مختلف و آموزش کامل و مدرن نیروی متخصص می‌داند که باعث کمترین نرخ بیکاری در افراد زیر ۲۵ سال در کل اروپا شده است و علت آن‌هم داشتن یک سیستم آموزش شغلی دوگانه برای جوانان و متقاضیان آموزش‌های شغلی است.
اتاق‌های بازرگانی با ارتباط مستقیم و عملی خود با بنگاه‌های اقتصادی در امور آموزش شغل موردنیاز آن‌ها و انتقال سریع به دولت و مراکز آموزشی، موجبات تسریع در امر آموزش شغلی و اهداف آموزشیِ بنگاه‌های اقتصادی را فراهم می‌آورند.
این سیستم آموزشی به‌این‌علت آموزش دوگانه خوانده می‌شود که بر دوپایه بنیان شده است، آموزش عملی حرفه در محیط واقعی کار (کارخانه، کارگاه، آزمایشگاه، شرکت و …) و آموزش تئوری حرفه در مدارس فنی و حرفه‌ای. جوانان پس از اتمام مدرسه به‌طور موازی آموزش می‌بینند و ۳۴ روز در هفته در مدارس، آموزش تئوری مربوطه را فرامی‌گیرند. این جوانان قبل از شروع به تحصیل، یکی از ۳۳۰ رشته تحصیلی معتبر را انتخاب می‌کنند و بنگاه‌های اقتصادی نیز ظرفیت خود را برای پذیرش کارآموز اعلام می‌کنند و درنهایت، پس از آموزش فرد، بین آن‌ها قرارداد منعقد می‌شود.

نوشته شده توسط:IFOI - 169 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۲
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A