دسته: ویژه بین الملل
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۵ آبان ۱۳۹۷

بررسی نمونه Deepwater Horizon (دریاهای عمیق در خط افق) به دنبال تثبیت اثر نور خورشید برای مدل‌های پاک‌سازی:

نور خورشید در تخریب طبیعی نفت پس از نشتی، نقش اصلی را ایفا می‌کند، به این شکل که نفت طی ترکیب اکسیژن، در آب دریا حل می‌شود و در معرض میکروب‌ها قرار می‌گیرد و درنتیجه توسط آن‌ها تجزیه می‌شود. اما تحت شرایط خاصی، این پدیده رخ می‌دهد، نور خورشید می‌تواند اثرات منفی نیز داشته باشد. با تابش مداوم، انرژی موجود در پرتو خورشید می‌تواند منجر به انفعالات شیمیایی شود که نفت مایع را به لجنی تبدیل می‌کند که مشابه کره بادام‌زمینی است: ضخیم، کدر و چسبنده.

این پروژه توسط گروه تحقیقاتی دانشگاه نیواورلئان با نمونه‌های Deepwater Horizon و تحت حمایت بنیاد ملی علوم (NSF)، تجزیه نفت در آب دریا در معرض خورشید را بررسی نمودند. هدف این محققان اصلاح مدل‌های رایانه‌ای بود که در برنامه‌های پاک‌سازی استفاده می‌شد. این تحقیق همچنین به درک کلی افراد و کاهش آسیب‌های زیست‌محیطی ناشی از نفت برای آیندگان کمک می‌کند. (۲۰۱۶)

دانشگاه فلوریدا جنوبی همچنان به نقش جدایی‌ناپذیر در کشف میزان آسیب ناشی از نشت نفت Deepwater Horizon از سال ۲۰۱۰ ادامه می‌دهد. محققان نتایج یک مطالعه هفت‌ساله را منتشر کردند، ضمن اینکه کامل‌ترین اطلاعات موجود در تحقیقات مربوط به خلیج مکزیک را ثبت کردند. تحقیقات در این مناطق North-Central- Atlantic Sharpnose Shark، Northwestern- Red snapper، West Florida Shelf- Red Grouper، Southwestern- Cuban Dogfish، Yucatan Peninsula- Blackline tilefish، Cuba- Red Hind صورت گرفته است و به‌طورکلی می‌توان گفت، میزان آلودگی ماهی در خلیج شمالی همچنان کاهش می‌یابد. (۲۰۱۸)


نوشته شده توسط:پشتیبان - 6412 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۴
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A