تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد با فدراسیون صنعت نفت ایران امضا شد.

دسته: اخبار روز , اخبار فدراسیون , سر تیتر اخبار , ویژه های خبری
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۷ تیر ۱۳۹۷

تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام شهرری با فدراسیون صنعت نفت در ۲۷ تیرماه منعقد گردید.

جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی فی مابین دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) شهرری و فدراسیون صنعت نفت ایران با حضور دکتر سعید قاضی مغربی رییس واحد یادگار امام خمینی (ره)شهرری، دکتر سید مصطفی حسینی مزینانی معاونت پژوهشی، مهندس داوود امیر احمدی دبیر کل فدراسیون صنعت نفت ایران و دکتر رامبد باران دوست عضو هیات علمی واحد دانشگاهی در سالن کنفرانس حوزه ریاست برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه دکتر سعید قاضی مغربی ضمن تشکر و ابراز خرسندی از این انعقاد تفاهم نامه پیش روی، به سنوات چهارساله خود در معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی اشاره کرد و افزود: بحمدالله و با تلاش‌های بسیار موفق به اجرایی شدن چند پروژه مهم از تفاهم نامه‌های منعقده از جمله پروژه ۳ دکل حفاری با صنعت نفت، تولید باکتری نفت خوار(برای مهار نفت در مواقعی که نفت در سطح آب پخش می شود)، تولید الکتروموتور برای پمپ‌های درون چاهی، تولید انواع پمپ‌های سرچاهی شروع مراحل تولید مته حفاری که اخیراً توسط وزیر محترم نفت به افتتاح رسید شدیم.

رییس واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در این واحد دانشگاهی بیان کرد: واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری هم‌جوار با حرم مطهر و نورانی حضرت امام خمینی (ره) و حرم عبدالعظیم الحسنی (ع) است. دارای ۳۰هکتار زمین با کاربری آموزشی، ۷ دانشکده مصوب، ۳۵۰عضو هیات علمی، ۲۵هزار دانشجو، سوله های مختلف و  امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی مجهز می تواند در زمینه های مختلف و پروژه های تحقیقاتی نقش مهم و تاثیرگذاری داشته باشد.

وی گفت: این واحد با در اختیار داشتن فضاهای بسیار مناسب، آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و ورزشی یکی از واحدهای بسیار بزرگ بین واحدهای دانشگاهی محسوب می شود و از جمله افتخارات این واحد  تولید موج FM  رادیویی کشور است.

داوود امیر احمدی دبیرکل فدراسیون صنعت نفت ایران با اشاره به اهمیت و جایگاه تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در کشور گفت: یکی از وظایف ما مطالعه صحیح موضوعات، تحلیل آن با رویکردی پژوهشی است و باید با تحقیق و پژوهش سناریوهای مختلفی را بسازیم و برای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری بهینه راهکارهایی را برای حل معضلات کشور ارائه دهیم.

وی ابراز  امیدواری کرد که انعقاد این توافقنامه زمینه ساز انجام مطالعه و پژوهش‌هایی باشد که کشور به آن نیاز دارد.

دبیرکل فدراسیون صنعت نفت هم‌چنین در خصوص مضرات تصمیمات سریع و هدف از تشکیل فدراسیون‌ها گفت:  فدراسیون‌ها تشکیل شده اند که  بلند نظرانه به مسائل بپردازند و فعالیت‌های ما از بدو شروع تاکنون در این مسیر بوده است.

رامبد باران دوست با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه فدراسیون صنعت نفت ایران و آعضای آن که تشکل ها، انجمن ها و سندیکاهای بخش خصوصی صنعت نفت هستند و این که هر یک از آن ها دارای اعضای بی شماری از شرکت های تولید کننده قطعات و لوازم مرتبط با صنعت نفت، شرکت های پیمانکار، مهندسی، خدماتی و … هستند گفت: امیدوارم این توافقنامه منشا خیر و برکات فراوان علمی ، پژوهشی و آموزشی برای طرفین باشد.

در پایان این جلسه تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) شهرری و فدراسیون صنعت نفت به امضای رییس واحد و  دبیر کل فدراسیون رسید.

 

اهداف:

هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه استفاده از توانایی‌های علمی و توسعه همکاری‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی به منظور استمرار سازمان یافته فی مابین برای برطرف نمودن نیازهای متقابل می‌باشد.

بخشی از موضوعات تفاهم‌نامه :

  • شناسایی چالش‌های اصلی و ارائه پروژه‌های تحقیقاتی – کاربردی مورد نیاز تا مرحله تبیین دانش فنی.
  • تدوین و تالیف اسناد و مدارک علمی و تبادل آن‌ها.
  • انجام امور مطالعاتی و امکان سنجی مورد نیاز.
  • هدایت و حمایت از پایان نامه‌های تحصیلی به ویژه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در راستای نیازهای تحقیقاتی فدراسیون صنعت نفت ایران.
  • بررسی میزان نیاز به فن‌آوری نوین توسط کارشناسان طرفین و برنامه ریزی به منظور نیل به موارد اولویت‌دار.
  • برگزاری دوره‌های آموزشی پژوهش محور به منظور ارتقای توان علمی کارشناسان و محققین در حوزه انرژی کشور.
  • طراحی، برنامه ریزی و اجرای سمینارها، دوره‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی کوتاه مدت.
  • استفاده متقابل از کتابخانه ها و فیلم های عمومی.

 


نوشته شده توسط:IFOI - 168 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۶
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A