زنگنه: نفت ۷۰ دلاری بسیار گران است

دسته: اخبار روز , اخبار نفت , دولت و مجلس , سر تیتر اخبار
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۲۳ فروردین ۱۳۹۷

 

به نقل از رویترز، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران گفت، ۶۰ دلار، قیمت خوبی برای هر بشکه نفت است، زیرا بازار باید جلوی نوسانات را بگیرد.

زنگنه که در نشست مجمع بین المللی انرژی در هند حضور یافته گفت: «من معتقدم در این وضعیت حدود ۶۰ دلار قیمتی مناسب برای هر بشکه نفت است.»

وی افزود: «من فکر می کنم ما نباید به صورت کوتاه مدت به بازار نگاه کنیم. بلکه وضعیت بازار در بلندمدت و میان مدت برای ما اهمیت دارد.. خیلی مهم است که تولید کنندگان و مصرف کنندگان در بازار نوسان نداشته باشند.»

وی در پاسخ به این سوال که آیا قیمت ۷۰ دلاری برای هر بشکه نفت برنت بسیار بالاست گفت: «بله»

زنگنه افزود، امیدوارم ایران و هند بتوانند مشکل اصلی مربوط به توسعه میدان گازی فرزاد را در طی دو ماه آینده به صورت نهایی حل کنند.

در همین حال، رسانه های هندی خبر دادند ایران توافق کرده که گاز تولیدی از میدان گازی فرزاد ب را از شرکت هندی خریداری کند، امااختلافات بر سر بازگشت سرمایه شرکت های هندی همچنان به قوت خود باقی است.

ایران قبلا اعطای حق توسعه میدان فرزاد ب به شرکت او وی ال هند را منوط به خرید تمام گازی تولیدی توسط شرکت های هندی به قیمت ال ان جی وارداتی این کشور کرده بود. اما طرف هندی این قیمت را گران می دانست و حاضر به خرید گاز به این قیمت از ایران نبود.


نوشته شده توسط:پشتیبان - 6412 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۰
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A