نشستی برای ایجاد انگیزه در نسل جوان

دسته: اخبار روز , اخبار فدراسیون , فرهنگی ورزشی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۳ اسفند ۱۳۹۵

به قول شهید مطهری همه کار می‌کنند اما چه کسانی شاهکار می‌کنند؟

پنج شنبه ساعت ۱۴ کنار دو تلاش‌گر حوزه ارتباطات انسانی بودم تا بستر گفت و گویی را فراهم نماییم که زمینه‌ساز حرکتی شود که کارستان نماید.
کارستان کاریست متفاوت، متمایز، بدیع و از سایر تلاش‌های جاری به دور. این گونه فعالیت‌ها در فضای معمولی، در ساعات معمولی و با افراد معمولی افتاده نمی‌افتد چرا که انجامش نوعی دغدغه می‌خواهد به وسعت سرزمینی که در آن زندگی می‌کنی و اثرش تابع زمان و مکانی که در آن هستیم نیست.

شرح عکس: از راست آقای محمدرضا عرب، داود امیراحمدی، رضا درمان

در این نشست جناب آقای محمدرضا عرب مدیر روابط عمومی اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران از یک سو و جناب آقای مهندس درمان، مدیر عامل جامعه یاوری فرهنگی از سوی دیگر حضور داشتند.
موضوع صحبت در این نشست حول “بودن” در تمامی لایه های اجتماعی به شکلی متفاوت و متمایز بود و این که بتوان شوری از حضور را ایجاد کرد که از کودکان آغاز و به بزرگسالان ختم شود و تابع زمان و مکان هم نباشد. حضوری که بتواند انگیزه ایجاد کند و زمینه ساز حرکت‌های بزرگ در آینده باشد.
موضوع نشست، ایجاد انگیزه برای کودکان و خلق اثر توسط آن‌ها برای حال و آینده‌گان بود. اثری که بتواند انگیزه و روحیه لازم برای آموزش و یادگیری را فراهم نماید و هم فرصتی باشد برای سرمایه گذاری بلند مدت برای همگان آن هم با مبلغی اندک.

مهم‌ترین موضوع نشست، تولید تمبر با استفاده از آثار نقاشی‌های کودکان و تجسم موضوعاتی بود که آن‌ها در ذهن دارند البته با دو رویکرد؛ اولی شناسایی آن چه در ذهن دارند به منظور فهم دنیای آن‌ها و دوم ایجاد فرصت رقابت در سطح ملی و حتی فراملی.
ارزش افزوده ای که تمبر در طول زمان ایجاد می‌کند مقوله ایست که همانند بسیاری از چیزها در ذهن نسل جوان امروزمان نقش نبسته و جایگاه ندارد.
• تمبر می‌تواند اثری ماندگار و متمایز در اثربخشی موضوع مورد تبلیغ، ایجاد نماید.
• تمبر می‌تواند دغدغه‌ای سالم برای نسل امروز و فرصتی برای سرمایه گذاری در آینده باشد.
• تمبر می‌تواند زبانی برای ارتباط با جامعه بین‌الملل باشد.
• تمبر می‌تواند موضوع قابلی برای اشاعه مجموعه داری برای نسل جوان باشد.
• تمبر زبان صامت و ارزش‌های مورد توجه در ملت‌هاست.
• تمبر سفیر دوستی است.
• تمبر روشی برای تاریخ‌شناسی تمدن‌هاست.
• تمبر تبدیل ذهنیت به عینیت است.

با توجه به تجربیات جناب عرب در حوزه تولید تمبر درکشور و پتانسیل جناب درمان در حوزه آموزش، مدرسه سازی و مدرسه یاری در نقاط محروم کشور و ارتباط نزدیک با کودکان و نوجوانان و دیدگاه مدیران فدراسیون صنعت نفت ایران برای ارائه تفاوت ها موجب گردید اولین نشست‌مان، نوید بخش حرکت‌های خوب در آینده باشد. شک نداریم نیروی انسانی با انگیزه و فعال، موتور محرکه هر سرزمینی خواهد بود و به هر میزان که بتوانیم ظرفیت ذهنی و عملی نسل آینده را فراهم آوریم، توسعه را تضمین خواهیم نمود.


نوشته شده توسط:داود امیر احمدی - 164 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۱
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال