تولید کل نفت جهان ۳میلیون و ۱۰۰هزار بشکه کم شده است

دسته: اخبار روز , اخبار نفت
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۷ فروردین ۱۳۹۸

تولید کل نفت جهان ۳میلیون و ۱۰۰هزار بشکه کم شده است

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد مجموع تولید نفت جهان در ماه گذشته میلادی ۹۹ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز، یعنی ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه کمتر از تولید آن در ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی، بوده است.

به گزارش موسسه خبری پلاتس از لندن، آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد: به دلیل کاهش شدید تولید نفت عربستان و ونزوئلا، عرضه نفت در بازار جهانی نفت محدود شده است، اما همچنان نشانه‌های ناهمخوانی درباره دورنمای تقاضای نفت و سطح ذخیره‌سازی مشاهده می‌شود.

این نهاد در گزارش ماهانه خود برآورد رشد تقاضای نفت در سال ۲۰۱۸ میلادی را در سطح یک میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز و برآورد رشد تقاضای نفت در سال ۲۰۱۹ میلادی را در سطح یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز نگه داشت، اما درباره احتمال کاهش این رشد هشدار داد.

آژانس بین‌المللی انرژی همچنین با هشدار درباره پیامدهای منفی اقتصادی ناشی از رشد قیمت نفت برنت فراتر از سطح ۷۰ دلار، اعلام کرد: با وجود رشد تقاضای نفت در چین، هند و آمریکا، تقاضای نفت در کشورهای توسعه یافته عضو سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۸ میلادی کاهش یافته است.

این آژانس عنوان کرد که عرضه جهانی نفت در ماه مارس سال جاری میلادی ۵۵۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته و به ۳۰ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

طبق اعلام این نهاد، تولید نفت عربستان در ماه مارس سال جاری میلادی با ۳۲۰ هزار بشکه کاهش به ۹ میلیون و ۸۲۰ هزار بشکه در روز رسیده است و انتظار می‌رود این رقم در ماه آوریل این سال نیز نزدیک به این سطح باقی بماند.

پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی همچنین نشان می‌دهد تقاضا برای نفت خام تولیدی اوپک در سه ماه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی به ۳۰ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

با وجود افزایش تولید نفت آمریکا، آژانس بین‌المللی انرژی عنوان کرد که مجموع تولید نفت جهان در ماه گذشته میلادی ۹۹ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز، یعنی ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه کمتر از تولید آن در ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی، بوده است.

آژانس بین‌المللی انرژی همچنین اعلام کرد که دورنمای ذخیره‌سازی نفت جهان همچنان مبهم است و بازگشت این ذخیره‌سازی‌ها به سطح عادی به اندکی زمان نیاز دارد.


نوشته شده توسط:پشتیبان - 6412 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال