حذف واردات گاز انگلستان تا ۲۰۳۰

دسته: ویژه بین الملل
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۱ اسفند ۱۳۹۷
به گزارش گروه صنعتی نفت و گاز بریتیش لئونید  (UKOOG) اگر بریتانیا ذخایر گاز شیل خود را مدیریت کند (حفاری Fracking)، می‌تواند واردات گاز خالص خود را از اوایل دهه ۲۰۳۰ قطع کند. آزمایش اولیه، حفاری در شمال غرب انگلستان،در ماه گذشته نشان داد منابع غنی از گاز طبیعی قابل بازیافت با کیفیت بالایی وجود دارد.
طبق برآورد UKOOG انگلستان می‌تواند با تولید سالانه  ۱۴۰۰ bcf تا اوایل دهه ۲۰۳۰، گاز مصرفی ۳۵ میلیون خانه را تأمین کند که این بیش از نیاز انگلستان است. درنتیجه واردات خالص گاز کشور تا اوایل دهه ۲۰۳۰ می‌تواند حذف شود و پرداختی سالانه آن به حدود ۱۰٫۴ میلیارد دلار (۸ میلیارد پوند) در سال افزایش یابد.
در حال حاضر، انگلیس به‌اندازه‌ای گاز تولید می‌کند که ۴۴ درصد از نیازهایش را تأمین می‌کند، از طرفی ۴۷ درصد گاز خود را از طریق خط لوله از نروژ و اروپا وارد می‌کند و ۹ درصد دیگر به‌صورت گاز طبیعی مایع‌شده (LNG) است.
انتظار می‌رود که تولید در دریای شمال طی دهه‌های آینده کاهش یابد و برآوردها نشان می‌دهد انگلستان به‌طور فزاینده‌ای وابسته به واردات گاز طبیعی است. از طرفی، انگلستان با مخالفت  شدید سازمان‌های محیط زیستی روبرو است که محدودیت انجام عملیات (حفاری) در صورت  وقوع رویدادهای لرزه‌ای کوچک در مقیاس ۰٫۵۰ ریشتر یا بالاتر دارد.

نوشته شده توسط:پشتیبان - 6283 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال