تبدیل انرژی خورشیدی به سوخت مایع

دسته: ویژه بین الملل
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۸ دی ۱۳۹۷

 

تصور تبدیل انرژی خورشیدی به سوخت مایع شاید به نظر یک عقب‌گرد برسد. سیستم ذخیره انرژی خورشیدی از یک ایزومر مایع برای ذخیره و انتشار انرژی خورشیدی استفاده می‌کند. این کشف می‌تواند به استفاده گسترده‌تر از انرژی خورشیدی در سراسر جهان منجر شود. دانشمندان سوئدی از دانشگاه صنعتی چالمرز دریافتند که ترکیب نوربورنادین که به نور خورشید واکنش نشان می‌دهد در این زمینه پتانسیل دارند. این ترکیب، آنزیم‌های کربن، هیدروژن و نیتروژن را بازسازی می‌کند که می‌تواند در یک ایزومر ذخیره‌سازی انرژی به نام Quadricyclane ذخیره شود. این ایزومر قابلیت ذخیره ۲۵۰ وات‌ساعت انرژی در هر کیلوگرم، حتی پس از خنک کردن برای مدت طولانی را دارد و پس از بازیافت، نابود نمی‌شود.
یکی از بزرگ‌ترین مشکلات انرژی در کشورهای شمالی و جنوبی، جمع‌آوری و ذخیره انرژی خورشیدی است. این کشورها پیشرفت چشمگیری در سیستم‌های انرژی و انرژی حرارتی داشته‌اند، اما ذخیره انرژی حرارتی خورشیدی هنوز درحال‌توسعه است. با استفاده از کاتالیزور پایه کبالت، انرژی به‌صورت گرما آزاد می‌شود که بسیار شبیه کارکرد مخازن نمک مذاب خورشیدی است. این امر باعث می‌شود که انرژی خورشیدی قابل‌حمل و قابل‌رقابت با دیگر انواع انرژی (عندالمطالبه) باشد.
این سیستم با استفاده از یک کلکتور حرارتی خورشیدی و یک لوله کار می‌کند که سوخت را به quadricyclane تبدیل می‌کند. سپس به مخازن ذخیره ارسال می‌شود و می‌تواند حمل شود.

نوشته شده توسط:پشتیبان - 6283 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال