فرصت‌های توسعه بازار روغن با وجود خودروهای الکتریکی‌قسمت ۱

دسته: ویژه بین الملل
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۷ دی ۱۳۹۷

روغن‌های روان کننده از قدیم یکی از جذاب‌ترین محصولات در زنجیره ارزش نفت و گاز بوده‌اند، اما با افزایش خودروهای برقی در بخش حمل‌ونقل درروند آن‌ها اختلالی ایجادشده است. برای ارزیابی افق آن، مطالعه جامع بازار و پیش‌بینی تا سال ۲۰۳۵ صورت گرفته است. یافته اصلی این بود که هرچند رشد حجم ممکن است کاهش داشته باشد، اما هنوز هم برای توسعه آن ارزش‌افزوده وجود دارد. البته این مسئله بر اساس منطقه، بخش بازار و نوع محصول متغیر خواهد بود. این رشد همچنین با خطرات قابل‌توجهی مواجه است، بنابراین سرمایه‌گذاران باید در جهت پیشرفت در زمینه‌هایی نظیر تکنولوژی و سیاست توجه جدی داشته باشند.

تقاضای روغن در پنج سال آینده در بخش حمل‌ونقل جاده‌ای به نقطه اوج خود می‌رسد و بعدازآن به‌آرامی کاهش می‌یابد در حال حاضر ۴۰ درصد از تقاضای روغن را بخش حمل‌ونقل به خود اختصاص داده است.

تقاضای دیگر بخش‌های حمل‌ونقل ازجمله دریایی، هوایی و راه‌آهن کمتر قابل‌توجه است و همچنان رشد خواهد کرد. مصرف صنعتی که اکثریت تقاضای روغن را تشکیل می‌دهد، به‌طور پیوسته رشد می‌کند، رشد تولید ناخالص داخلی در سراسر جهان را علی‌رغم کاهش تقاضا در بخش حمل‌ونقل جاده‌ای افزایش می‌دهد.


نوشته شده توسط:پشتیبان - 6283 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال