رشد ١١٥ درصدی ایمن‎سازی خطوط لوله و تاسیسات نفت و گاز آغاجاری

دسته: اخبار روز , دولت و مجلس , گاز
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۲ آذر ۱۳۹۷

مدیر امور فنی شرکت نفت و گاز آغاجاری از ایمن‎سازی ٣٣٢ هزار و ۹۳۵ دسی‌مترمربع از خطوط لوله و تاسیسات فرآیندی این شرکت در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۱۵ درصد رشد داشته است.

به نقل از شرکت نفت و گاز آغاجاری، کوروش محمدی اظهار کرد: با تلاش کارشناسان اداره بازرسی فنی و خوردگی فلزات به منظور بهینه‎سازی تولید و صیانت از خطوط لوله و تاسیسات فرآیندی بیش از ٣٣٢ هزار و ۹۳۵ دسی‌متر‌مربع از خطوط لوله و تاسیسات این شرکت در ۶ ماهه نخست امسال ایمن‎سازی شد.

 

وی افزود: در اجرای این عملیات که با هدف رفع معایب و جلوگیری از کاهش تولید و آسیب به تاسیسات و خطوط لوله بود، بررسی پوشش خطوط لوله زیرزمینی با دستگاه سی اسکن و اندازه‌گیری میزان کاهش ضخامت احتمالی و عیوب ساختاری به روش آلتراسونیک انجام شد.

 

در ادامه فریدون سروی، رئیس اداره بازرسی فنی و خوردگی فلزات شرکت نفت و گاز آغاجاری نیز گفت:‌ با توجه به این‎که  شناسایی عیوب خطرناک و ادوات آسیب‌دیده و همچنین متعاقب آن تعمیر یا تعویض آنها پیش از وقوع حوادث سبب کاهش قابل ملاحظه هزینه‌های اقتصادی و انسانی ناشی از حوادث غیرقابل پیش‌بینی است، در ۶ ماه نخست امسال ۲۵۵ محل عیب شناسایی شد که پس از بررسی‌های فنی، تعدادی از آنها در حد قابل قبول استاندارد بود و تعدادی که غیرقابل پذیرش و در حد بحرانی تشخیص داده شدند قبل از این‎که حادثه‌ای رخ دهد، دستورعمل تعویض آنها صادر و با اقدام به‌موقع، رفع عیب از سوی همکاران ادارات عملیاتی و نظارت بخش بازرسی فنی انجام شد.

 

وی افزود: با بررسی پوشش خطوط لوله زیرزمینی، حدود ۵هزار و ۲۰۰ متر خطوط لوله‌ای که  قدمت بیشتر و فشار عملیاتی بالاتر داشتند و محل عبورشان نزدیک مکان‌های استراتژیک و تجمع نیروی انسانی بود در اولویت قرار گرفت که از سوی همکاران بخش مهندسی خوردگی فلزات به روش سی اسکن ارزیابی و پس از بررسی نتایج، نقاط معیوب شناسایی و دستورعمل تعمیراتی آنها اعلام شد.

 

سروی اظهار کرد: استفاده از این روش ارزش اقتصادی فراوانی را برای شرکت به همراه داشته است، زیرا در گذشته برای بررسی و اجرای ۱۵۰ متر ایمن‎سازی خطوط لوله زیرزمینی هزینه‎های زیادی صرف می‎شد، اما با اجرای این روش، نیازی به هزینه اضافی نیست و فقط نقاط معیوب ترمیم می‌شود.


نوشته شده توسط:پشتیبان - 6134 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۱
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال