پاسخ رئیس اوپک به نامه زنگنه چه بود؟

دسته: اخبار روز , اخبار نفت , دولت و مجلس
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۳ خرداد ۱۳۹۷

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت: عربستان در هفته های اخیر ۲۰۰ هزار بشکه تولید نفت خود را افزایش داده و سیاست محدودسازی فعلی توزیع در بازار نفت را رها کرده است.
 جلال میرزایی با اشاره به همراهی برخی از کشورهای عضو اوپک با آمریکایی ها برای تحریم نفتی ایران، گفت: کشورهای عضو اوپک همان گونه که جهت گیری سیاست خارجی آنها نشان می دهد در تصمیم گیری های اقتصادی خود تحت نفوذ آمریکا عمل می کنند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کشورهای عضواوپک در تصمیم گیرهای نفتی نیز زیر نفوذ آمریکا اقدام می کنند، افزود: متاسفانه عربستان و امارات تقریبا بیش از ۲ سال است که سیاست تقابل با ایران را دنبال می کنند و هر اقدامی که به ضرر منافع ایران باشد را در بازار نفت انجام می دهند.

برخی اعضای اوپک برای تقابل با ایران به صورت هماهنگ حرکت می کنند

او با اشاره به نامه وزیر نفت به رئیس اوپک، ادامه داد: پس  از نامه ای که زنگنه به رئیس اماراتی اوپک نوشت، واکنش نامناسب آنها به این نامه نشان دهنده این بود که برخی اعضای اوپک برای تقابل با ایران به صورت هماهنگ حرکت می کنند.
نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: انتظار می رفت کشورهای عضو اوپک با توجه به اساسنامه این سازمان در برابر تحریم هایی که یک جانبه بوده از ایران حمایت کنند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خبر رویترز به نقل از منابع آگاه برای افزایش تولید نفت توسط برخی اعضای اوپک شرایط را پیچیده کرد، تصریح کرد: این موضوع که عربستان در هفته های اخیر ۲۰۰ هزار بشکه تولید نفت خود را افزایش داده و سیاست محدودسازی فعلی توزیع در بازار نفت را رها کرده به دلیل پیشبرد استراتژی آمریکا در منطقه بوده که نگرانی هایی ایجاد کرده است.

نوشته شده توسط:پشتیبان - 5416 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۴
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال