تولید دو کاتالیست راهبردی در شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی

دسته: اخبار نفت , پتروشیمی , دولت و مجلس
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

 

 

شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی امسال ۲ کاتالیست راهبردی تولید می‌کند.

مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی گفت: امسال تولید ۲ کاتالیست را در برنامه قرار داده‌ایم که شامل کاتالیست تولید پلی‌اتیلن با گرید pe۱۰۰ با پتروشیمی اراک و کاتالیست تولید پلی‌پروپیلن است.

اسماعیل قنبری، مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در حایشیه بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی نفت اظهار کرد: حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد از کاتالیست‌های مورد نیاز پتروشیمی تولید داخلی است و برای تولید کاتالیست‌های بیشتر به یک برنامه سه ساله نیازمندیم.

 وی افزود: اساس رسالت شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی برای بومی‌سازی فناوری‌های روزآمد جهان و حمایت از ساخت داخل است و در این مسیر آماده همکاری با طرح‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی در همه بخش‌ها هستیم.

مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی تصریح کرد: ساخت داخل می‌تواند در مقیاس‌های مختلف و عناوین مختلفی درصنعت پتروشیمی تعریف شود و برخورداری از ظرفیت‌های داخلی چه در بخش تامین دانش فنی در فرآیندهای پتروشیمیایی و چه تامین و تولید دانش فنی برای ساخت کاتالیست‌ها و مواد شیمیایی مورد نیاز صنعت پتروشیمی از وظایف ذاتی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی است.

 مدیر پژوهش و فناوری پتروشمی گفت: برای تحقق این شعار جدای از فراهم کردن دانش مورد نیاز توسعه پتروشیمی کشور، مانند فناوری تولید پروپیلن از متانول، تولید متانول از گاز، تولید پلی پروپیلن از پروپیلن، تولید آمونیاک و… بحث دستیابی به دانش فنیو تحقق تولید داخلی کاتالیست‌های صنعت پتروشیمی را هدف‌گذاری کردیم.


نوشته شده توسط:پشتیبان - 5418 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۶
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال