آغاز کنترل نوروزی مجاری عرضه سوخت در منطقه هرمزگان

دسته: اخبار روز , پالایش و پخش , دولت و مجلس , سر تیتر اخبار
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۰ اسفند ۱۳۹۶

 

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه هرمزگان از آغاز کنترل مجاری عرضه سوخت بابت تامین کیفی و کمی سوخت و همچنین امکانات موجود در آنها خبر داد.

جلال‌الدین مراد  با بیان این‌که از تاریخ ۱۲ اسفندماه با تشکیل گروه‌های کنترل و گشت‌زنی، مراحل نظارت بر جایگاه‌های عرضه سوخت استان هرمزگان آغاز شده است، افزود: این گروه‌ها امکانات مورد نیاز مسافران از جمله نمازخانه، سرویس‌های بهداشتی و … را نظارت و ارزیابی می‌کنند.

وی افزود: هم اکنون ۱۴۵ جایگاه عرضه سوخت مایع در این منطقه وجود دارد که روزانه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر بنزین و ۳,۵ میلیون لیتر گازوئیل مورد نیاز استان را تامین می‌کند.

مراد تاکید کرد: مسیرهای اصلی و پرتردد استان دارای مجتمع‌های رفاهی است که این مراکز نیز از سوی گروه‌های گشت‌زنی مشترک با راهداری بررسی و کنترل می‌شوند.

وی گفت: کنترل مجتمع‌های خدماتی و مجاری عرضه در ایام نوروز هم ادامه خواهد داشت و هموطنان اطمینان داشته باشند که مشکلی در تامین سوخت و امکانات مورد نیاز نخواهند داشت.

کاهش مصرف گازوئیل در ایام نوروز

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه هرمزگان با بیان این که از روز ۲۵ اسفند تا پایان ۱۵ فروردین، اسکله شهید رجایی تعطیل و تردد ماشین‌های سنگین در جاده‌های استان ممنوع می‌شود، افزود: در این ایام، مصرف گازوئیل به شدت کاهش می‌یابد.

مراد گفت: البته افزایش مصرف بنزین تا روزانه ۳,۵ میلیون لیتر در ایام تعطیلات پیش‌بینی می‌شود.

مقایسه مصرف سوخت امسال و پارسال

مراد با بیان این‌که سال ۱۳۹۵، در مجموع ۷۸۴ میلیون لیتر بنزین معمولی و سوپر در این منطقه مصرف شده است، افزود: این میزان در ۱۱ ماه امسال (منتهی به یکم اسفند) ۷۸۹ میلیون لیتر بوده است.

وی مصرف نفت‌گاز پارسال و ۱۱ ماه امسال را به ترتیب یک میلیارد و ۴۹۷ میلیون لیتر و یک میلیارد و ۵۷۴ میلیون لیتر اعلام کرد و گفت: مصرف نفت‌گاز در بخش حمل‌ونقل، پارسال ۶۲۱ میلیون لیتر و امسال تا اول اسفند ۶۵۹ میلیون لیتر بوده است.

مراد تعداد مصرف‌کننده‌های عمده نفت‌گاز به جز شناورها را ۱۲۷۳ مورد، تعداد شناورهای صیادی را ۲۱۵۴ مورد، تعداد شناورهای تجاری را ۱۳۸۲مورد، تعداد مجاری عرضه سوخت مایع را ۱۴۵جایگاه و تعداد جایگاه‌های سی‌ان‌جی را ۲۰ جایگاه عنوان کرد.

افزایش مصرف سوخت شناورها در تعطیلات

وی با بیان این‌که ۵۰ فروند شناور مسافربری وجود دارند که در مواقع عادی ماهانه ۶۰۰ هزار لیتر نفت گاز مصرف می‌کنند، افزود: مصرف شناورها در تعطیلات به حدود ۸۰۰ هزار لیتر در ماه می‌رسد.

مراد ادامه داد: همچنین در بندر پل نیز ۲۵ شناور بارج برای حمل‌ خودرو وجود دارد که حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر نفت گاز در ماه مصرف دارند، اما مصرف این میزان شناور با ۱۰ شناور اضافه برای تعطیلات به حدود ۵ میلیون و ۲۵۰ هزار لیتر در ماه می‌رسد.


نوشته شده توسط:پشتیبان - 5152 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی