سامانه مدیریت امنیت اطلاعات مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ممیزی شد

دسته: اخبار بین الملل , اخبار روز , اخبار نفت
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

 

گروه ممیزی صدور گواهینامه استاندارد ملی ۲۷۰۰۱:۲۰۱۳ ISO، سامانه مدیریت امنیت اطلاعات مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران را ممیزی کرد.

 به نقل از روابط عمومی مدیریت اکتشاف، با توجه به تأکید مستمر سیدصالح هندی، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران مبنی بر اجرای بخشنامه‌های دولت در الزام پیاده‌سازی «سامانه مدیریت امنیت اطلاعاتISMS » بر اساس استاندارد ۲۷۰۰۱ ISO و همچنین الزام نهادهای بالادستی (حراست، پدافند غیرعامل و…)، اداره فناوری اطلاعات و سامانه اطلاعات بالادستی مدیریت اکتشاف این سامانه را طراحی و اجرا کرد.

بر اساس این گزارش، همسو با پیاده‌سازی این سامانه از سوی کارشناسان اداره فناوری اطلاعات و دیگر ادارات مربوط مدیریت اکتشاف، با ۳۹۱ نفر ساعت کار کارشناسی و در ۵۹ جلسه با تهیه ۲۰۶ فقره اسناد، الزامات و روش اجرایی و تدوین خط‌مشی در چهار فاز انجام شد.

گروه ممیزی صدور گواهینامه استاندارد ملی  ۲۷۰۰۱:۲۰۱۳ ISO، فرآیند ممیزی و جمع‌آوری نتایج و بررسی امنیت فناوری اطلاعات مدیریت اکتشاف را هفته گذشته آغاز و پس از سه روز، نظرات و نتایج بررسی‌های خود را اعلام کرد.

فناوری اطلاعات مدیریت اکتشاف در یک سال گذشته با پیاده‌سازی و اجرای استاندارد ملی ۲۷۰۰۱:۲۰۱۳  ISIRI- ISO/IEC   و سند طرح امن سازی زیرساخت‌های حیاتی کشور در برابر حملات الکترونیکی از جانب مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری  کنترل و اصلاح شده و در صورت تأیید نهایی، گواهینامه استاندارد ملی  ۲۷۰۰۱:۲۰۱۳ ISOرا از این مرکز دریافت خواهد کرد.

سامانه مدیریت امنیت اطلاعات در سازمان‌ها به مدیران این امکان را می‌دهد تا بتوانند مخاطرات امنیتی سامانه‌های خود را به حداقل برسانند و ریسک‌های امنیتی داده‌ها را بر حسب فرآیندهای کسب‌وکار کنترل کنند که تحقق این مهم به کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری در سازمان می‌انجامد.


نوشته شده توسط:پشتیبان - 5153 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۹
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی