ثبت نام ۸۶ شرکت در طرح ایجاد شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع سوخت

دسته: اخبار نفت , روزنامه ها
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۱ آذر ۱۳۹۶

ثبت نام ۸۶ شرکت در طرح ایجاد شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع سوخت

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام این که ۸۶ شرکت در طرح ایجاد شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع سوخت شرکت کرده‌اند، گفت: هیچ الزامی مبنی بر حضور جایگاه‌داران در این طرح وجود ندارد.

علیرضا صادق آبادی با بیان این‌که تاکنون ۸۶ شرکت به منظور طرحطرح ایجاد شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع سوخت ثبت‌نام کرده‌اند و ۲۵ شرکت اکنون فعال هستند، تاکید کرد: افرادی که در قالب این طرح فعالیت می‌کنند نباید برای افرادی که خارج از این طرح فعالیت می‌کنند و برعکس، مشکلی ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه اجباری وجود ندارد و ما میان شرکتی که هزار جایگاه عضه سوخت را زیر پوشش قرار داده و شخصی که یک جایگاه دارد، تفاوتی قائل نخواهیم شد، افزود: اگر جایگاه‌داری صرفه و صلاح خود را در این می داند که در زیرمجموعه یک شرکت زنجیره‌ای عرضه سوخت (برند) قرار گیرد می‌تواند اقدام به این کار کند؛ در غیر این صورت هیچ اجباری نیست.

صادق آبادی اظهار کرد: اگر این طرح  اجباری می شد و قرار بود به آن دسته از جایگاه‌هایی که در این قالب فعالیت نمی‌کنند، سوخت تحویل داده نشود، باید نگرانی ایجاد می شد، اما اکنون جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

به گفته وی، ما نمی‌گوییم طرحی که تدوین شده مشکل ندارد، اما این طرح باید بازخوردهای خود را در مرحله اجرا کسب کند.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش، با بیان اینکه صبح روز یکشنبه (۱۹ آذرماه) با جایگاه‌دارانی که در قالب برند فعالیت می‌کنند و جایگاه‌دارانی که خارج از طرح توزیع سوخت ازطریق شرکت‌های زنجیره‌ای فعالیت دارند، نشستی تشکیل شد، افزود: این آزادی وجود دارد که جایگاه‌داران بتوانند در قالب این طرح باشند یا نباشند و این بدان معناست که منافع‌شان به خطر نمی‌افتد و همه خدمات به آنها ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه بر اساس آیین‌نامه تدوین شده، افرادی که توانایی مالی و اجرایی داشتند، بررسی شده‌اند، ادامه داد: افرادی که شرکت‌های زنجیره‌ای عرضه سوخت را تشکیل داده‌اند همه جایگاه‌دار بوده‌ و شخصی اقدام نکرده اند، اما تصمیم گرفته‌اند که کسب و کار خود را توسعه دهند و از این فرصت استفاده کنند.


نوشته شده توسط:پشتیبان - 4981 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۷
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی