از نبود وزیر، تا حضور سازندگان

دسته: انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۰ آبان ۱۳۹۶

نخستین روز نهمین نمایشگاه تجهیزات صنعت نفت ایران در حالی برگزار شد که وزیر نفت و سایر مدیران ارشد وزارت نفت در خوزستان حضور داشتند ، اما برای پیگیری حادثه رگ سفید خوزستان به این منطقه سفر کرده بودند.  حادثه ای که بعد از گذشت ۴ روز از انفجار و آتش سوزی آن ، هنوز فروکش نکرده است.

با گذر از موضوع حادثه رگ سفید، افتتاحیه این نمایشگاه در حالی برگزار شد که با حضور نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و همچنین معاون وزیر نفت مهندس حبیب الله بی طرف برگزار شد. افتتاحیه ای که ابتدا با گزارش دبیر اجرایی نمایشگاه آغاز و سپس معاون وزیر نفت به ارائه تشریحی از برنامه ها و توسعه میادین نفت و گاز وزارت نفت اشاره کرد.

در این ارائه گزارش، حبیب الله بی طرف با بیان به اینکه از اهداف مهم چشم  انداز ۱۴۰۰ وزارت نفت می توان به رسیدن به تولید نفت تا مرز ۴٫۵ بشکه در روز با سرمایه ۱۳۷ میلیارد دلار اشاره کرد، افزود : « با توجه به سیاست های دولت و سیاست های ریاست جمهوری و همچنین سیاست های وزیر نفت ، امیدواریم به این هدف نزدیک شویم.»

وی تصریح کرد که امیدواریم بهد از قرارداد توتال تا پایان سال ده قرارداد دیگر بین شرکت های ایرانی و خارجی به E&P انعقاد شود اضافه کرد : «تجمیع نیاز ها گام مهم در انتقال فناوری و تضمین سرمایه گازری است که باید در صنعت نفت محقق شود. هفده قلم گروه کالاییی توسط وزارت نفت شناسایی شدند که در کوتاه ترین زمان هماینند ده قلم اول علمیاتی خواهد شد.»
بعد از سخنرانی ها و برگزاری آیین آغازین نمایشگاه تجهیزات صنعت نفت ایران، در مکان نمایشگاه ، مسئولان و سازندگان ابتدا به مقام والای شهدا به خصوص شهدای حادثه رگ سفید ادای احترام کردند و سپس به بازدید از غرفه های شرکت های نفتی و شرکت های سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران پرداخته شد.

هر چند که در سالن اعضای انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ، مقامات حضور اندکی داشتند، اما با حضور در غرفه انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران ، اعضای هیات مدیره به تشریح وضعیت تولید کنندگان پرداختند. در این گفت و گو حبیب الله بی طرف ضمن تاکید بر اینکه باید در کارگروه های تخصصی موضوعات مرتبط با سازندگان را بررسی کرد ، افزود: «باید تولید کنندگان روی موضوعاتی همچون کیفیت ، قیمت و زمان تحویل کار کنند و این موضوعات باید در جلسات تخصصی در وزارت نفت در کنار سازندگان بررسی شود. »

در ادامه معاون وزیر نفت به بازدید از غرفه های اعضای انجمن و توانمندی اعضای استصنا پرداخت.

در روند این بازدید ها بزگترین رویداد نمایشگاهی برای اعضای انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با رونمایی از ۴ محصول استراتژیک رخ داد.

روتر پمپ های فرآیندی دیوید براون دفع پساب های کارخانجات نمک زدایی محصول شرکت ویرا تهران،  پمپ فرآیندی BB3 پمپاژ نفت خام محصول شرکت پمپیران، روتر کمپرسورگازی سولار C16 از محصولات شرکت توربوکمپرسور البرز ، روتر توربین نیروی کوپربسمر محصول شرکت توربین سازان نیکان(نیتکو) در حاشیه نهمین نمایشگاه تجهیزات صنعت نفت ایران رو نمایی شد.


نوشته شده توسط:مدیر سایت - 7081 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۷
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال