رکورد تولید خوراک اتان پتروشیمی‌ها در پارس جنوبی شکسته شد

دسته: پتروشیمی , دولت و مجلس
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۳ آبان ۱۳۹۶

با به پایان رسیدن دوره تعمیرات پالایشگاه‌های پارس جنوبی، با تولید روزانه ۹۱۰۰ تن اتان یک رکورد جدید در تولید این خوراک گازی طرح‌های پتروشیمی به ثبت رسید.

به گزارش نیپنا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، همزمان با به پایان رسیدن تعمیرات اساسی پالایشگاه های پارس جنوبی، رکورد تولید اتان به عنوان خوراک اصلی صنایع پتروشیمی مستقر در عسلویه شکسته شده است.
بر این اساس در شرایط فعلی تولید روزانه گاز اتان در پارس جنوبی به رقم بی سابقه حدود ۹ هزار و ۱۰۰ تن اتان در روز رسیده که این افزایش تولید می تواند به تامین بیشتر خوراک طرح های تولید اتیلن در عسلویه کمک کند.
علاوه بر این هم اکنون به طور متوسط روزانه ۵۲۰ میلیون متر مکعب گاز خام،۶۳۰ هزار بشکه در روز میعانات گازی و ۸۲۰۰ تن گاز مایع شامل پروپان و بوتان در پارس جنوبی تولید می شود این گازها هم می توانند بخشی از خوراک مورد نیاز طرح های پتروشیمی کشور را تامین کنند.
گفتنی است، همزمان با افزایش ظرفیت تولید اتان در پارس جنوبی، به تدریج تراز عرضه و تقاضای خوراک اتان نه تنها به نقطه سر به سر می‌رسد و حتی پیش بینی می‌شود با بهره برداری از پنج فاز جدید پارس جنوبی در سال ۱۳۹۷ و راه اندازی طرح استحصال اتان فاز ۱۲ پارس جنوبی و پتروشیمی بوشهر، ظرفیت تولید اتان کشور بیش از چهار میلیون و ۸۵۰ هزار تن افزایش یابد.
در شرایط فعلی ظرفیت تولید اتان در پارس جنوبی حدود هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تن در سال که با بهره برداری از فازهای جدید پارس جنوبی این ظرفیت تا سال آینده از محدوده ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن در سال عبور می‌کند که همسو با افزایش ظرفیت تولید اتان در پارس جنوبی، برنامه‌ریزی به منظور افزایش ظرفیت تولید اتیلن هم آغاز شده است.


نوشته شده توسط:پشتیبان - 4981 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۶
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی