زمستان امسال هیچ قطعی گازی در کشور رخ نمی‌دهد

دسته: اخبار روز , گاز
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۹ آبان ۱۳۹۶
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز:
زمستان امسال هیچ قطعی گازی در کشور رخ نمی‌دهد

 

نگرانی مردم از قطع گازرسانی به ویژه در نقاط سردسیر کشور مانند شهرهای شمال و شمالغرب، موضوعی بوده که هر ساله با فرارسیدن فصل سرما موجی از نگرانی را میان مردم به وجود آورده است اما با تمهیداتی که طی سال‌های اخیر در نظر گرفته شده هر ساله شاهد ثبات بیشتری در پایداری گازرسانی به مردم، صنایع و نیروگاه‌های کشور هستیم.

سعید مومنی در ‌گفت‌وگو با خبرنگار شانا، درباره وضع ثبات گازرسانی در فصل زمستان گفت: طی سه سال اخیر اقدام‌هاس زیربنایی گسترده ای در کشور انجام شده تا میزان نگرانی مردم مناطق شمال و شما‌ل‌غرب کشور هر ساله کاهش یابد تا جایی که امسال هیچ نگرانی بابت قطع گاز در فصل سرما وجود ندارد.

وی افزود: با بهره برداری از خط لوله انتقال گاز کیاسر- دامغان که بخش زیادی از گاز استان های گلستان و مازندران را تامین می کند اطمینان داریم که دیگر افت فشار در گازرسانی این استان ها اتفاق نمی افتد.

مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز تاکید کرد که در فصل سرمای امسال هیچ مشکلی برای تامین و انتقال گاز به وجود نمی آید و مردم نیز از این بابت هیچ نگرانی نداشته باشند.

مومنی درباره وابستگی گازرسانی فصل سرما به گاز وارداتی ترکمنستان توضیح داد: در زمستان پارسال نیز از گاز وارداتی ترکمنستان استفاده نکردیم در حالی که ترکمنستان در اول ژانویه گاز وارداتی ایران را قطع کرد با این حال ما حتی در یک نقطه از کشور هم قطع گاز نداشتیم با ادامه این روند و با تکیه بر منابع و پالایشگاه های داخلی که تامین کننده گاز مورد نیاز کشور هستند، امسال نیز ما هیچ وابستگی به گاز ترکمنستان نخواهیم داشت.

به گزارش شانا، تا پایان امسال و با اتمام برخی طرح های شرکت ملی گاز، ۷۷ درصد از جمعیت خانوار روستایی کشور و ۹۸ درصد از جمعیت خانوار شهری کشور از نعمت گاز بهره مند می شوند که تعدادی از این طرح ها در دهه فجر امسال، به بهره برداری می رسد.

محمود آستانه، مشاور وزیر نفت در امور گازرسانی نیز از سرمایه گذاری یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی برای گازرسانی به استان مازندران در دولت یازدهم خبر داده بود که این مبلغ موجب شده تا بیش از ۷۰۰ روستا در این استان از نعمت گاز بهره مند شود، اکنون نیز ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تنها دو شهر غربی مازندران در نظر گرفته شده که این طرح در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد و در رفع مشکل نگرانی مردم این مناطق مبنی بر قطع گاز در فصل سرما تاثیر بسزایی دارد.


نوشته شده توسط:پشتیبان - 4981 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۳
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی