اوکراین مثبت‌ترین دولت نسبت به توسعه روابط با ایران است

دسته: ویژه های خبری
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۲ دی ۱۳۹۵

سفیر ایران در اوکراین در دیداری با غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران به بیان راهکارهای توسعه همکاری میان ایران و اوکراین پرداخت. رئیس اتاق ایران نیز در این نشست از ضرورت همکاری‌های بین‌المللی سخن گفت.

غلامحسین شافعی گفت: به یاددارم وقتی آقای روحانی به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد، ما به دیدار ایشان رفتیم و بخش خصوصی دو خواسته را مطرح کرد: اینکه در انتخاب استانداران و همچنین سفرای کشور، دیدگاه های اقتصادی را بر دیدگاه سیاسی ترجیح دهند. خوشبختانه این مساله را در توجه وزارت خارجه به بخش خصوصی می‌بینیم.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه‌هایی که با کشورهای دیگر در حوزه های مختلف امضا می‌شود، ادامه داد: بعضا ایرانی‌ها به بدقولی در اجرای تفاهم‌نامه‌ها ملقب شده‌اند و این اتفاق خوبی نیست. باید توجه کنیم که در تفاهم‌نامه‌ها، تعهداتی را که می توانیم انجام دهیم، ذکر شود. در گام بعدی نیز باید به اجرای آن متعهد باشیم.  

 محمد بهشتی منفرد، سفیر ایران در اوکراین نیز در این نشست توضیحاتی درباره اوکراین داد و گفت: اوکراین می‌تواند تامین کننده بسیاری از نیازهای ما از جمله نیازهای صنعتی و کشاورزی باشد. ما یک سال و نیم است پیگیر کشت فراسرزمینی هستیم و معتقدیم اوکراین بهترین مقصد است؛ چون کشوری با ۲۶ درصد خاک سیاه است که کمترین نیاز به آبیاری را دارد. همچنین ۲۲ استان اوکراین هیچگونه نیازی به آبیاری ندارند، چرا که برف و باران، آب مورد نیاز کشاورزی آن ها را تامین می‌کند.

او معتقد است در اوکراین امروز، آنچه دیگران تهدید می‌دانند، برای ما فرصت است. وی گفت: امروز در این کشور ملک و بسیاری از کالاها نازل‌ترین قیمت را دارد. هر مرحله‌ای که اوکراین برای پیوستن به اتحادیه اروپا نزدیک شود، کار ما سخت‌تر خواهد شد. 

بهشتی همچنین معتقد است دولت امروز در اوکراین مثبت‌ترین دولت نسبت به توسعه روابط با جمهوری اسلامی است و باید از این شرایط استفاده مطلوب را داشت.

وی ادامه داد: علاقه شدیدی از سوی اوکراینی‌ها برای برقراری رابطه با ایران وجود دارد. در این راستا با تبریز، اصفهان، البرز و همدان نیز یادداشت تفاهم امضا کرده‌اند.

سفیر ایران در اوکراین با بیان اینکه اوکراینی‌ها در سخت‌ترین روزهای تحریم، ما را همراهی کردند، از شافعی خواست که بنابر درخواست رئیس اتاق اوکراین، به این کشور سفر داشته باشد.


نوشته شده توسط:مدیر سایت - 4708 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 44
برچسب ها:
دیدگاه ها
انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران
اتحادیه صادرکنندگان فراورده های نفت، گاز و پتروشیمی
انجمن صنفی کارفرمایی صنایع پتروشیمی
انجمن صنفی مهندسین پلیمر و شیمی
انجمن بهينه سازی مصرف انرژی ايران
انجمن پالایشگاه های روغن سازی ایران
انجمن شرکت های مهندسی و ساخت (صنایع نفت و نیرو)
انجمن مديريت كيفيت
انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر ایران
انجمن شرکت های حفاری نفت و گاز ایران
جامعه ممیزی و بازرسی ایران
انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی
انجمن سازندگان تجهيزات صنعتي ايران
انجمن صنایع بازیافت فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی ایران
انجمن صنفی شرکت های مهندسی و ساخت (صنایع نفت و انرژی)
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتقالب وردپرس