امتیازات و محدودیت‌های کارکنان رسمی و قراردادی

دسته: اخبار نفت , دولت و مجلس
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۲ دی ۱۳۹۵

امتیازات و محدودیت‌های کارکنان رسمی و قراردادی
رویه استخدام و رسمی شدن در شرکت نفت همانند سایر وزارت خانه ها و سازمان‌هاست که می بایست در آزمون استخدامی که آخرین آن درسال ۹۲ برگزار شده است شرکت کرد. در این آزمون هیچ محدودیتی برای شرکت کنندگان وجود ندارد و حتی برای همکاران قراردادی نیز اولویت های خوبی نیز وجود دارد، همانگونه که بسیاری از این دوستان از فرصت پیش آمده استفاده کرده و در آزمون شرکت کردند.
فدراسیون صنعت نفت ایران/ در واکنش به مطلب چند روز گذشته این پایگاه خبری – تحلیلی با عنوان «قرارداد موقتی‌ها٬مظلومان صنعت نفت» یکی از مخاطبان در یادداشتی ارسالی٬ نکاتی را بیان کرد که این مطلب را می توانید در ادامه بخوانید:

                                                           ***
درباره مطلبی که در خصوص کارمندان قرار دادی منتشر شده است ذکر چند نکته را ضروری می‌دانم:
متاسفانه باوجود تمام جوسازی‌های موجود علیه کارکنان شریف صنعت نفت، تفاوت آنچنانی بین رده‌های کارکنان قراردادی در نفت و خارج از نفت وجود ندارد زیرا همانگونه که مستحضرید اینگونه کارمندان شامل حقوق و مزایای سازمان تامین اجتماعی هستند و علاوه بر حقوق مشخص شده ،حق بدی آب و هوا، حق فنی و … را نیز دریافت می‌کنند که نسبت به سایر کارکنان ادارات و سازمانهای دیگر دریافتی نسبتا خوبی دارند.

درباره حقوق دریافتی نیز از همکاران بنده که به صورت قراردادی هستند با حدود کمتر از  ۱۰ سال سابقه و مدرک فوق دیپلم دریافتی نزدیک به ۲ میلیون تومان دارند که البته با مساعدت وزارت نفت و احتساب سنوات شغلی کارمندان قراردادی در آینده به این مبلغ نیز اضافه خواهد شد.

اما رویه استخدام و رسمی شدن در شرکت نفت همانند سایر وزارت خانه ها و سازمان‌هاست که می بایست در آزمون استخدامی که آخرین آن درسال ۹۲ برگزار شده است شرکت کرد. در این آزمون هیچ محدودیتی برای شرکت کنندگان وجود ندارد و حتی برای همکاران قراردادی نیز اولویت های خوبی نیز وجود دارد، همانگونه که بسیاری از این دوستان از فرصت پیش آمده استفاده کرده و در آزمون شرکت کردند.

اما در خصوص امنیت شغلی متاسفانه برخی از کارکنان قراردادی با وجود تمام همکاری و محبت‌های کارکنان رسمی باز حس بسیار بدی نسبت به آنان دارند که همین موضوع باعث بروز بخشی از مشکلات شده است البته ریشه این اختلاف به زمان انگلیسی ها و سیاست تفرقه انداختن و حکومت کردن بر می گردد.

کارکنان رسمی نفت نیز در صورتی که اشتباهی را سهوا انجام دهند به شدت تنبیه می‌شوند چرا که ابزارها و روش‌های بسیاری از جمله اضافه کاری، ارزشیابی، ارتقا شغلی و رتبه و … برای آنان وجود دارد و در صورتی که اشتباه یا سهل انگاری کوچکی رخ بدهد مسئولان به سرعت ازاین ابزار قدرتی خود استفاده می کنند اما در طرف مقابل برای کارکنان قراردادی چنین موضوعی وجود ندارد و همین موضوع اتفاقا به آنان آزادی عمل و اشتباه زیادی داده است چرا که چنین ابزاری برای جلوگیری از بروز اشتباهات در نوع قرارداد آنان وجود ندارد.

موضوع بعدی نیز به ساعات کاری بر می گردد که کارکنان، علی الخصوص در مناطق عملیاتی دوشادوش هم به فعالیت می‌پردازند و این بی انصافی است که اگر بی مسئولیتی و یا کم کاری برخی کارکنان ( چه قراردادی چه رسمی ) را به پای همه بنویسیم.

امیدوارم این مشکلات هر چه سریعتر حل شود و برخی با نشان دادن چراغ سبز یا… به بروز و بیشتر شدن این اختلافات کوچک درون خانواده ی نفت دامن نزنند. و صد البته کارکنان قراردادی نیز دست از این دید بد خود نسبت به همکاران و دوستان خود بردارند و اسرار سازمان و شرکت خود را براحتی در اختیار سایرین قرار ندهند.
 

 

نوشته شده توسط:مدیر سایت - 6857 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۸
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار