تحرکات زیرپوستی برای چینش مدیران جدید

دسته: اخبار نفت , دولت و مجلس
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۴ دی ۱۳۹۵

تحرکات زیرپوستی برای چینش مدیران جدید
فدراسیون صنعت نفت ایران/ تغییر و تحولات در بدنه مدیریتی شرکت ملی نفت به آرامی در حال برنامه ریزی است؛ هر چند در روزهای انتخاباتی کمتر مدیری حاضر به پذیرفتن سمت جدید است اما غلامرضا منوچهری، معاونت مهندسی و توسعه شرکت ملی نفت در صدد بازچینش مدیران جدید در زیر مجموعه‌های خود است.

منوچهری تمرکز ویژه ای روی پارس جنوبی دارد و سعی دارد با تغییراتی بزرگ به سوءمدیریت‌ها در این شرکت پایان دهد. نارضایتی مسئولان شرکت نفت و گاز پارس از عملکرد شرکت تاسیسات دریایی از یک سو و نارضایتی وزیر نفت از روند توسعه فازهای پارس جنوبی از سوی دیگر، معاونت توسعه را بر آن داشته تا با تغییر ترکیب مدیریتی و پروژه‌ها کمی اوضاع را بهتر کند.

فرخ علیخانی از اعضای هیئت مدیره شرکت نفت و گاز پارس و مدیری که گویا با مشکین فام به اختلافات جدی برخورده است برای حضور در تاسیسات دریایی گزینه جدی در نظر گرفته شده است بطوری که برای سامان دادن به وضعیت نه چندان جالب مهمترین شرکت فراساحلی کشور، راهی این شرکت شده است.

علیخانی از جمله مدیران جوان و معتمد منوچهری است که در زمان حضور وی در تاسیاست دریایی، کارفرمای منوچهری بوده است و امروز موقعیت‌ها عوض شده و احتمالا علیخانی با حضور در مدیریت تاسیاست دریایی، پیمانکار وی خواهد شد.

اختلاف اصلی علیخانی با مشکین فام بدلیل انتصابی است که مدیرعامل POGC انجام داده است که فرد منصوب، رابطه خوبی با علیخانی ندارد و همین موضوع سبب ایجاد دلخوری و جدایی این دو مدیر از یکدیگر شده است. البته ابوالقاسم رحمانی مدیرعامل فعلی تاسیسات دریایی در جلسات خصوصی گفته است حالا حالاها در تاسیسات هستم. رحمانی از جمله نزدیکان منوچهری است که از بخش آب به نفت آمده است.
 

همچنین با توجه به استعفای امامی از مدیریت مدیریت طرح‌های صنعتی (IPMI﴾٬ منوچهری به ایدرو پیشنهاد داده است تا برای حسن بویری مجری توسعه فارهای ۱۷ و ۱۸ را به مدیریت IPMI منصوب کنند که گویا مورد موافقت قرار گرفته است. بویری طی ماه‌های گذشته تلاش فراوانی کرده بود تا با سمتی جدید به فعالیت خود در پارس جنوبی مشغول باشد.

*یک تردید
طی یک ماه گذشته حوادث مختلفی در پارس جنوبی رخ داده است؛ این حوادث منوچهری را در فکری عمیق فرو برده است که انتصاب مشکین فام شاید بزرگترین اشتباه وی بوده است. او بخوبی متوجه سوءمدیریت در این شرکت شده است و حالا با صدور حکم مشاوره برای سعید حافظی سعی دارد به آرامی مدیرعامل سابق فلات قاره را به سمت هدایت نفت و گاز پارس سوق دهد.

از آنجا که در حکم حافظی به ماموریت ویژه اش برای پروژه‌های پارس جنوبی اشاره شده است جایگزین شدن حافظی با مشکین فام محتمل ترین گزینه مدیریتی در صنعت نفت است. هرچند در صورت عملی شدن چنین اتفاقی، اوضاع بدلیل انتصاب مشکین فام به ضرر منوچهری تمام می‌شود اما راهکارش بسیار ساده است. مشکین فام بعنوان مدیرعامل باقی خواهد ماند و حافظی در سایه این شرکت را هدایت می‌کند.
با توجه به سابقه حافظی در مدیریت پروژه و پروژه ای بودن وی، چنین رویه ای دور از ذهن نیست اما از یاد نبرید که همین نقش را علیخانی در تاسیسات دریایی ایفا می‌کند.
 

 

نوشته شده توسط:مدیر سایت - 7050 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۶۳
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی