ثبت نام کارگاه عملی تدوین سناریو آغاز شد …

 سناریو چرا؟

طراحی سناریو یک ابزار نیرومند براي پیش‌نگري و مدیریت تغییر در سـطح صـنعت یـا سـطح محیط است و تفکر سناریویی یک دورنماي راهبردي موردنیاز در محیطی با عدم قطعیت‌های فراوان کـسب وکـار هم چون شرایط کنونی است. ترکیب تفکر سناریویی با طراحی سناریو تقریباً در هر مسأله و پرسش راهبـردي در کسب وکارهاي امروز مفید است. طراحی سناریو به طور واضح پل و ارتباط بـین تفکـر در مـورد آینده‌ها و اقدام راهبردي و هم‌چنـین بـین آینـده اندیـشی خـلاق، نوآورانـه و رویـاپرداز و برنامه‌ریزي راهبردي عمل‌گراتر است. برنامه‌ریزي راهبردي، یا تدوین راهبرد و استراتژي، بدون وجود تفکر سناریویی موضوعی کم و بیش بی‌معنا است.

طراحی سناریو ابزار برنامه‌ریزي راهبردي براي دوره میان مدت به بلند مدت تحت شرایط عدم قطعیت است. طراحی سناریو کمک می‌کند تا راهبردها را بهبود بخشیم و برنامه‌هایی را براي مقابله با رویدادهاي غیرمنتظره، طرح‌ریزي نماییم و مراقب باشیم که در مسیر درست و به درستی حرکت نماییم.

سناریونویسی نه فقط ابزار برنامه‌ریزي، بلکه ابزار یادگیري مؤثر نیز هست. تفکر در سناریوها به ما کمک می‌کند که منطق توسعه را دریابیم، نیروهاي پیشران، عوامل کلیدي، بازیگران اصلی و پتانسیل‌هاي خود را براي اعمال نفوذ باز شناسیم. طراحی سناریو، برنامه‌ریزي براي آینده در دوره‌اي است که برنامه‌ریزي راهبردي سنتی منسوخ شده است.

سازمان‌هاي امروزي در محيطي با پيچيدگي زياد و تغييرات سريع مواجه هستند و یکی از مشکلات عمده و عدیده بسیاری از مدیران در فضای کسب و کارشان، نداشتن تصویری یا تصاویری نزدیک به واقعیت‌های محتمل از آینده است.

نياز به انعطاف پذيري براي تغييرات آينده امري محسوس است که متاسفانه آن طور که باید بحث خاصي در مورد رسيدن به اين انعطاف پذيري صورت نگرفته است و هم‌چنين مطالعات مناسبي در مورد اكتشاف و شناسايي تغييراتي كه در آينده رخ خواهد داد، انجام نشده است. انعطاف پذيري در ظاهر به عنوان اطمينان يافتن از اين‌كه يك برنامه مي‌تواند به سرعت در مواجهه با حوادث خارجي غير منتظره مجددا نوشته شود، تعريف مي‌شود.

اين ايده كه برنامه مي‌تواند شامل ارزيابي در مورد اين‌كه چه حوادث غير منتظره‌اي احتمال دارد رخ دهد و چگونه سازمان به آن‌ها پاسخ مي‌دهد و سازمان به چه اطلاعاتي براي قضاوت در مورد اين حوادث نياز دارد به عنوان يك واقعيت خود را نمايان مي‌سازد.

فدراسیون صنعت نفت ایران با در نظر گرفتن شرایط کنونی، سومین کارگاه «کارگاه عملی تدوین سناریو» طراحی و با حمایت اتاق بازرگانی تهران برگزار می‌نماید.

این کارگاه توسط اساتید فن به شرح پوستر پیوست به مدت ۸ ساعت (یک روز کاری کامل) برای مدیران ارشد تصمیم ساز برنامه ریزی شده است.

مدرس : دکتر محمدامین قلم‌بر

دکترای آینده پژوهی از دانشگاه تهران، صاحب امتياز و مدیر مسوول ماهنامه پيشران

 

حداکثر ظرفیت : ۳۰ نفر

” مبنای حضور، طی کامل مراحل ثبت نام خواهد بود. “

 

نحوه ثبت نام :تکمیل فرم ثبت نام

هزینه ثبت نام : ۲۳۰ هزارتومان

هزینه ثبت نام پرسنل تشکل‌های عضو فدراسیون : ۱۷۰ هزارتومان

هزینه ثبت نام اعضای تشکل‌های عضو فدراسیون : ۱۰۰ هزارتومان

 

اطلاعات حساب بانکی :

  • شماره حساب: ۱-۱۲۷۴۴۰۷۹-۸۱۰۰-۲۲۸
  • صاحب حساب : فدراسیون صنعت نفت ایران
  • بانک: پاسارگاد شعبه اسدآبادی
  • کد شعبه: ۲۲۸
  • شماره شبا: IR970570022881012744079101

نحوه دریافت فرم :از طریق آدرس ifoi.ir

مدت اجرا: ۸ الی ۱۷

محل اجرا: محل آموزش اتاق بازرگانی تهران

کسب اطلاعات: ۳-۸۸۹۸۶۸۳۰  داخلی ۴۰۷-۴۰۶

مخاطبان :مدیران ارشد تصمیم ساز

*(پر کردن تمامی گزینه های فرم ضروری می باشد)


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال